PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1175}
7,7 151 495
ocen
7,7 10 1 151495
7,0 23
oceny krytyków
Znachor
powrót do forum filmu Znachor

Zrozpaczony odejściem żony Wilczur topi smutki w alkoholu. Po wyjściu z knajpy zostaje napadnięty, obrabowany i pobity, w wyniku czego traci pamięć. Przypominam: dzieje się to w Warszawie. Tymczasem już po tym incydencie Wilczur budzi się gdzieś na kresach, setki kilometrów od stolicy. Jak tam się znalazł? Chyba ci, którzy na niego napadli, nie zadawaliby sobie trudu, żeby go tak daleko wywozić, bo i po co? Oglądałem też kiedyś "Znachora" z 1937 roku i przebieg wypadków był tam chyba przedstawiony tak samo. Jak to zostało opisane w książce, bo w filmach wygląda to co najmniej dziwnie?

ocenił(a) film na 8
pilarp

On nie budzi się na Kresach, on tam DOCIERA. Mówi to nawet Prokopowi, bodajże w obu wersjach. Minęło kilka lat, zanim trafił do Radoliszek.
Ci, którzy go napadli, zostawili go w jakimś rowie, uratowali go przypadkowi ludzie. Potem tułał się po świecie.

Fabiennee

Dokładnie tak!

pilarp

Profesor Wilczur według książki ocknął się na wysypisku Pod Warszawą i w filmie też tak to jest pokazane , więc nie rozumiem twojego wywodu. Nawet jeśli nie czytałeś książki to film oglądałeś nie zbyt uważnie . Jest tam powiedziane , że zanim dotarł do Prokopa włóczył się 10 lat.

pilarp

Kosiba/Wilczur mówi Prokopowi, że 15 lat się błąka. Mnie zastanawia raczej umiejscowienie tego w realiach II RP. Na plakacie w sklepie widnieje tytuł filmu "Moi rodzice...". Znalazłem przedwojenny tytuł "Moi rodzice się rozwodzą" z 1938 r.. Czyli finał musi się mieć miejsce tuż przed II w.św..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones