PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8259}
7,7 1 106
ocen
7,7 10 1 1106
7,2 4
oceny krytyków
Ocalenie
powrót do forum filmu Ocalenie

A na rowerze na pierwszym siedzeniu Zapasiewicz a na drugim Komorowska. Ale nie tylko aktorzy nadaja klimat temu filmowi.
Temat w stylu Zanussiego. Jakby prolog do filmu"Zycie jako śmiertelna choroba...". Eschatologia, czlowiek w obliczy smierci, bezsilnosc nauki wobec czynnikow ostatecznych.

"Ocalenie" utzymane w surowym ascetycznym klimacie, a Zapasiewicz w roli nukowca odnalazl sie bezblednie.

ocenił(a) film na 7
filipmosz

to samo skojarzenie nasunęło mi się po lekturze tego filmu- i klimat, i aktorzy zanussiego. aż musiałam sprawdzić jeszcze raz czy to na pewno nie jego film. czyli to nie przypadek, skoro nie pierwsza to zauważyłam

użytkownik usunięty
goskaa28

Zanussi i Żebrowski często ze sobą współpracowali, niejsdnokrotnie tworząc wspólnie scenariusz. Przykłady: "Miłosierdzie płatne z góry", "Niedostępna", Twarzą w twarz", "Zaliczenie", "Góry o zmierzchu, "Za ścianą", "Obce głosy", "Dotknięcie ręki". Podobieństwa i skojarzenia są, jak najbardziej uzasadnione.

goskaa28

poza tym zanussi bardzo lubi tematy naukowe i sam czesto umieszczal zapasiewicza w rolach naukowcow roznych dziedzin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones