PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014264}
5,3 23 255
ocen
5,3 10 1 23255
4,2 23
oceny krytyków
Akademia pana Kleksa
powrót do forum filmu Akademia pana Kleksa

Do tego się właśnie sprowadza nowa wersja. Pominę fakt że Kot wygląda tu jak dowódca armii czerwonej. Krasnyj towarzysz. Zamiast Alojzego będzie Aleksandra. Mateusz był kobietą. Tu zostanie pokazane jego prawdziwe oblicze. Zamiast ulicy Czekoladowej będzie ulica Kobiecej równości.

Igi1997

Szykuje się kolorowe woke gówno i pralnia dla dzieci. Aż dziw bierze, że zamiast ul. Czekoladowej nie będzie np. ul. Menstruacji. Lewactwo nie potrafi niczego własnego stworzyć, jedynie niszczyć istniejące dziedzictwo w ramach cancel culture oraz w ramach ideologii. Ciekawe kto finansuje ten Open Mind Production.

ocenił(a) film na 3
spasticink

Nie było żadnego “woke gowna” co nie zmienia faktu ze film jest słaby

ocenił(a) film na 3
m_gendlek

Film nie jest słaby, jest mega gówniany. I było od cholery woke klimatów, z niebinarnym Albertem na czele.

ocenił(a) film na 10
Alex303

Albert nie był niebinarny . Miał tylko dłuższe włosy , a pozatym uwaga spoiler
Spoiler
Spoiler
Spolier
Był robotem

ocenił(a) film na 3
Milulu

Półżartem trochę to napisałem, ale nietrudno się domyślić, że właśnie miał budzić podobieństwo do nastolatka identyfikującego się jako niebinarny. Zarówno jeżeli chodzi o jego wygląd, jak i zachowanie. A z tym robotem (spoiler alert!), to właśnie nie wiem, czy on od początku nim był (niczym w starej wersji Pana Kleksa), czy ktoś (czyli pewnie golarz Filip) zrobił z niego robota po tym jak się utopił w tym jeziorze.

ocenił(a) film na 4
Alex303

Nie Filip Golarz, a Filip Gandalf po tym jak go zobaczyłem. Jeszcze laski i długiej brody brakuje. I brakowało tego, by Albert rzekł na koniec "I'll be back"

ocenił(a) film na 6
jedrzej_koczorowski

To nie Filip Golarz tak łaził, przypuszczam, że to był ten zaginiony ojciec Ady. Zapuszczony nieco.

ocenił(a) film na 4
Milulu

Ciekawe czy od zawsze czy po scenie z lekką nutą Jacka z TITANICA. Mam taką teorię, że będzie dwóch cyborgów. Jeden dobry, drugi zły.

ocenił(a) film na 5
Milulu

Dziękuję że ktoś nie patrzy na włosy, i decyduje o płci

Milulu

Okropnie zmarzł jak na robota. I pływać nie umiał...;-)

Alex303

Albert był autystykiem i nie był niebinarny nawet był taki moment że między nim a Adą był moment chemii.

ocenił(a) film na 4
Szymon_Skurski

Tak, był taki moment. Może w "dwójce" to rozwiną, kto wie...

ocenił(a) film na 5
Szymon_Skurski

Zakończenie trzeba przedłużyć o 7 sek bo można by ich chociaż przytulić

Alex303

Skąd pomysł że Albert był niebinarny? Był chlopcem. Mówił o sobie w rodzaju męskim. Zachowywał się dziwnie z racji tego, kim się okazał na końcu, a nie z powodu tożsamości płciowej. Chłopcy w tym wieku często się ludziom mylą z dziewczynkami, i odwrotnie :P

ocenił(a) film na 4
Szarobure

Dobrze mówisz. Konrad Repiński zagrał Alberta rewelacyjnie. Moim zdaniem Albert był terminatorem od samego początku. Albenator - taka zbitka słów.

ocenił(a) film na 1
Szarobure

Mylisz się chłopie... robotem to może był z nazwy... to jest przemycanie lewizny dzieciom, te jego "narzekanie" że jest postrzegany jako dziwadło można rozumieć w dwojaki sposób, przecież miał fryzurę jak kobieta a przypominam że w NASZEJ KULTURZE chłopcy tak nie wyglądają, więc czemu usiłujecie na siłę to tłumaczyć że to robot a nie próba przemycenia lewizny do głów dzieciom ?

sebastian_lisiewski

Był robotem, co pokazano w filmie wprost. Taką fryzurę "jak kobieta" nosił co drugi metal w latach 80. A ja nie jestem chłopem. Może nie oceniaj płci ludzi po fryzurach po prostu XD

ocenił(a) film na 1
Szarobure

mhm... Pokaż mi blond metala, zresztą dzieci w tym wieku nie są "metalami". To jest normalna propaganda srelgiebete i trzeba być idiotą żeby tego nie dostrzec

sebastian_lisiewski

Dzieci w każdym wieku mogą być metalami. Idiotą trzeba być, żeby doszukiwać się propagandy we włosach dziecka-androida. Ale ty zdaje się wiesz lepiej i jak ktoś nie chce się zgodzić, to obrażasz, więc nie bardzo widzę sens ciagnięcia tej "rozmowy"

ocenił(a) film na 1
Szarobure

"we włosach dziecka" hahaha. Smutne jest to, że nie wiesz w jakiej kulturze żyjesz. Nie bez powodu to "coś" na filmie było smutne i mówiło że " jest dziwadłem" a przy tym wyglądało jak dziewczynka, to jest normalna propaganda aby "oswajać" dzieci z transolami. I żeby nie było, nie mam nic do normalnych osób homoseksualnych które żyją sobie swoim zyciem, kropka.

ocenił(a) film na 2
spasticink

TVN i RMF, między innymi.

spasticink

Zastanawiam sie,gdzie sie rodza tacy ""krytycy"" jak ty? jakiej jakosci siano trzeba miec w czaszcze,zeby sie czepiac tak idiotycznych i w sumie niewiele znaczacych rzeczy?

ocenił(a) film na 2
spasticink

Lewactwo tworzy właśnie, tylko aż strach to oglądać np. "Sex education", ten serial to po prostu Sodoma i Gomora. Nowa "Sabrina", nawet do familijnego "Locke and key" musieli wcisnąć wątki gejowskie. "Fantastyczne Zierzęta" i gej Dumbledore. O nowych produkcjach Marvela lepiej nie wspominać...

ocenił(a) film na 1
Stokrotka5300

Dokładnie ! To jest deprawowanie psychiki od maleńkości

Igi1997

Ale czekoladowa ulica to taka teraz ulica równości. Taka gejowska. Więc ona powinna być dalej czekoladowa.

nowymax

He he he he

nowymax

Ale ty jestes durny.

Igi1997

I co tero? Ojeju...

ocenił(a) film na 8
Igi1997

nie wiem skad wy te brednie bierzecie xD wy chyba nawet filmu nie widzieliscie. To ze glowna postac jest teraz dziewczyna zamiast chlopcem nie zmienia absolutnie niczego, na dodatek ta aktorka zagrala calkiem spoko. Albert to po prostu gosc z dlugimi blond wlosami i tyle w temacie jego niebinarnosci, nachalnej propagandy czy innych gowien ktore tutaj wypisujecie bo nie maja zadnego znaczenia.

Film jak na polskie standardy jest bardzo dobry technicznie, fabularnie to wciaz bajka dla dzieci wiec nie ma co oczekiwac tutaj gry o tron.

ocenił(a) film na 4
harvey_spector

Ja widzialem. Prawackie i lewackie brednie odrzucam na bok. A co do filmu. Dałeś 8? Za co? Wizualnie jak na nasze warunki w miarę spoko i na tym się kończą plusy. A reszta to sory ale porażka. Skad ty tą 8 wyjąłeś? Film trwa 2 godziny aż, a wszystko w nim poucinane. W Harrym Potterze ile sie rzeczy dowiadujemy o kilku bohaterach, ile akcji jest i wątków itp. A tu nie wiemy nic. Niby przyjaźnie, ale opieraja się na kilku dosłownie zdaniach. O bohaterach nie wiemy nic. Kleks to jakiś nieudacznik. Jak ta akademia w sumie funkcjonuje? Na koncu filmu mowi, że musi ją odbudować. Przecież nikt jej nie zniszczył, nikt nikogo nie zabił. Ksiazki nieczytałem, starej wersji nie pamiętam.

ocenił(a) film na 8
marcin0218

Za cześć wizualna i muzyczna dałem przede wszystkim. Muzyka instrumentalna była świetna i zauważalna czego nie mogę powiedzieć o innych filmach ostatnio. Ode mnie dycha, nie mam się do czego przyczepić a tak oceniam. Poza tym bardzo dobrze zagrała główna bohaterka, Kot to wiadomo. Więc tutaj 8/10. Fabuła jak fabuła, to film dla dzieci więc ciężko mi być obiektywnym ale daje 7. Montaż był chaotyczny daje 5. Wychodzi mi 8/10. Dawanie tenu filmowi mniej niż 5/10 to bycie cebulą i jakieś durne polskie kompleksy.

marcin0218

Dał gostek 8, bo to konto powstałe tylko aby podnieść ocenę filmu. Zauważ, że ma 1 ocenę i stworzył je 6 grudnia 2023.

ocenił(a) film na 8
harvey_spector

Zgadzam się, też dałam 8, nie mogę się doczekać aż obejrzę ponownie na netflixie, dzisiaj byłam w Gołuchowie w tym zamku i to jaki oni w tym filmie klimat stworzyli z tego maleńkiego zameczku to jest sztos

ocenił(a) film na 3
harvey_spector

Bardzo słaby film. Kleks psychodeliczny. Akademia jakby ktoś był pod silnym wpływem narkotyków. Ciężko było przetrwać, po pół godzinie chciałam wyłączyć . Film nie wywołał żadnych emocji . Postaci z bajek bardzo słabe. Jest tak mało dobrych filmów dla dzieci i dzieci malo chodzą do kina , że zabranie dziecka do kina , za kupienie popcornu to większość powie , ze bylo super albo ok. Nie byłam fanką Kleksa z poprzedniej wersji ale lubiłam piosenki . Tutaj nawet o piosenkach w nowych wersjach tego nie powiem. Podsumowując

ocenił(a) film na 4
Igi1997

"Kopernik była kobietą!"

Abruel_filmweb

tak. i to Niemką XD

ocenił(a) film na 8
Igi1997

Nie wiem gdzie widziałeś tak zwariowanie wyglądającego a zarazem perfekcyjnie jakby ubranego generała armii czerwonej, rozumiem że ktoś mógł liczyć na bardziej wierną pierwowzorowi wersje niż zupełnie inną bajkę z Adą. Mi osobiście film się podobał i dziwię się że ma tu taką masę złych komentarzy.

ja_i

A ja się nie dziwię że jest tyle złych komentarzy, mimo że film mi się bardzo podobał. Znam ludzi, większość nawet filmu nie widziała ale będzie źle komentować. Nawet gdyby zrobili kopię oryginału 1:1 to i tak większość by na niego pluła, bo jestesmy Polakami i tak każe obyczaj.

ocenił(a) film na 5
Szczepan_Jagodzinski

Tak każe obyczaj. Chwała wielkiemu Mandalorowi!

ocenił(a) film na 2
Szczepan_Jagodzinski

'jestesmy Polakami'. No, no. Pewnie tak jest, bo przecież ludzie nie mają prawa mieć własnego zdania. Go woke, go brokem

Szczepan_Jagodzinski

Gdyby zrobiono wersję 1:1... to niektórym komentującym przypomniałoby się, że przecież według ich kryteriów "Akademia..." to nie jest literatura polska, a zaledwie "polskojęzyczna". Antysemici broniący "ducha Brzechwy" - tyleż absurdalne, co przerażające. Chociaż nie, przerażające jednak bardziej.

ocenił(a) film na 6
Igi1997

Masz problem. No i w życiu nie widziałeś dowódcy armii czerwonej.

Igi1997

Ciekawe czy jakby z fajnej bajki dla dziewczyn zrobili chłopięcą wersję, to też byś tak rzęził. Jestem pewna, że nie. Wam się zawsze gorzej pieprzy o wszechobecnej maskulinizacji. Taki kompleks.
Darujcie Panowie, to jest tak samo bezjajeczne jak Wy.

Ps. Dla jasności. Jestem przeciw zmianom wszelakim, w lekturach szkolnych. W tej też. Ale płeć jest tu najmniej ważną kwestią.

KROPKA

Najmniej ważna kwestia haha ale jakoś dziwnym trafem zawsze zamiana jest w jednym kierunku że z męskich bohaterów robią kobiety. I jeszcze jakiś bełkot o maskulinizacji. Otwórz oczy , trzeba być ślepym żeby nie widzieć trendu woke w kinematografii. Nikt tego gowna nie chce oglądać, robi się na siłę z kobiet postacie krystaliczne, najmądrzejsze i najsilniejsze co wychodzi tak groteskowo i chamsko jak jakaś czerwona propaganda. Żeby to chociaż umieli jakoś wepchnąć zgrabnie. Są bajki typu moana i inne, więc można jednak wymyślić coś swojego żeby nie było gównem a nie zawłaszczac czyjeś dziedzictwo

KROPKA

Tak samo bym zrzedzil, ale tak się nie robi. Na ten moment zmienia się tylko mężczyzn na kobiety ewentualnie z dodatkowym pigmentem. Jesteś przeciw zmianom, no to przeciw zmianie płci też powinnaś być. Sama sobie przeczysz

ocenił(a) film na 1
Igi1997

baju baj

Igi1997

mnie muzyka wykończyła jest jakś tak jak by dla debili nie bajkowa...

Igi1997

Hahaha! Tym co napisałeś, wykazałeś, że totalnie brakuje Ci jakiegokolwiek pojęcia, na temat wyglądu ludzi z Armii Czerwonej. Jesteś dorosłym człowiekiem, czy jeszcze nie przerabiałeś w szkole, na historii, czasów, kiedy funkcjonowała Armia Czerwona? Już pominę, że jest pełno filmów dokumentalnych, gdzie można zobaczyć, jak wyglądali ludzie z AL. Wizerunek Kleksa, z tego filmu, jest totalnie, wręcz kontrastowo, odmienny od każdego z Armii Ludowej. Gdyby, ktoś w AL, wyglądał jak Kleks, natychmiast by trafił za kraty, gdzie byłby torturowany, w najlepszym razie, skończyłby w jakimś obozie. Indywidualizm, był tępiony, a już w takim stylu - tym bardziej. Radzę - najpierw sprawdź to, o czym chcesz napisać, bo inaczej sam się ośmieszasz. Pominę litościwie resztę Twojego teksu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones